• آخرین بروز رسانی : 1401/05/17

منشور اخلاقی

 

اکنون که توفیق یافته ایم ، تا در راستای رسالت اصلی سازمان که همانا « تامین خون کافی و سالم » است تلاش کنیم ، هم پیمان می شویم که :
1-    با حضور به موقع و اثر بخش در محل کار به ارباب رجوع احترام گذاریم و با حفظ ادب ، خوشرویی ، متانت و آراستگی وضع ظاهری همراه با رعایت شئون و اخلاق اسلامی و با آرامش کامل پذیرای ارباب رجوع و همکاران باشیم .
2-    با ارایه اطلاعات مستند و شفاف به ارباب رجوع ، مراجعات اداری را به حداقل رسانده و در جهت تسریع ارایه خدمات کار آمد به اهداکنندگان کوشا باشیم و با رعایت عدالت ، انصاف  ، رازداری و توجه به قوانین و مقررات به امور همه مراجعین ، بدور از تبعیض رسیدگی نماییم .
3-    با فراهم آوردن امکانات و تسهیلات لازم برای آسایش ارباب رجوع ، موجبات رضایت آنها را فراهم آوریم .
4-    با ایجاد فضای مناسب اداری و رعایت سلسله مراتب ، احساس مسئولیت و وفاداری نسبت به سازمان ، قوانین و ضوابط اداری را ارج گذاریم و در جهت حفظ و نگهداری اموال عمومی دلسوزانه تلاش نموده ، از اسراف و مصرف بیهوده امکانات جلوگیری کنیم .
5-    با محور قرار دادن « ارتقای مستمر کیفیت  » و انجام امور به صورت مشارکتی و گروهی ، نیازهای در حال تغییر مشتریان را شناسایی نموده و برای تحقق اهداف سازمان در راه رسیدن به دورنمایی بهتر کوشا باشیم .
6-    خلاقیت  ، نوآوری و انگیزه های مثبت کاری را در خود و همکارانمان تقویت نموده ، با نشاط باشیم و به دیگران نیز شادی ببخشیم .
7-    اصول اخلاقی ذیل را در مورد اهداکنندگان رعایت کنیم :
الف) اهدای خون باید در هر شرایطی بطور داوطلبانه بدون هیچ پاداش و چشم داشتی انجام شود و در این راستا نباید هیچ اصرار و اجباری بر اهداکننده تحمیل شود . اهداکننده باید کتباً رضایت خود را در قبال اهدای خون یا فرآورده های خونی جهت استفاده آن در مراکز درمانی اعلام نماید .
ب ) حفظ بهداشت و سلامتی اهداکننده باید قویاً مدنظر قرار گرفته و در صورتی که اهدای خون برای اهداکننده زیان آور باشد از اخذ خون خودداری گردد .
ج) اهداکننده باید از مسئولیت اخلاقی خود در قبال دریافت کننده و خطرات احتمالی انتقال عفونت از طریق تزریق خون و فراورده های خونی آلوده به دیگران اگاهی یابد .